RS-PROTEGUM s.r.o. - VELKOOBCHOD A MALOOBCHOD PNEUMATIK - NÁKLADNÍ AUTODOPRAVA

Skladování pneumatik

Skladování pneumatik se liší v případě skladování pneu s ráfkem a bez ráfku. Pokud jsou pneu s ráfkem a pod tlakem, tak se doporučuje skladovat zavěšené nebo na sebe. V tomto případě je vhodné občas překontrolovat tlak v pneu.

V případě pneumatik, které jsou bez ráfků je nejvhodnějším řešením uložení pneumatik vedle sebe ve stojné poloze, kdy stačí pneumatiky jednou za cca 14 dní pootočit. Druhou variantou jak skladovat samotné pneumatiky bez ráfků, je v poloze na plocho, ovšem tato možnost se příliš nedoporučuje. V případě uložení na plocho je dobré pneumatiky alespoň jedenkrát za 3 měsíce přeskládat tak, aby spodní pneumatika byla nahoře. V případě, kdy pneumatiky nejsou pod tlakem hrozí reálné riziko deformace bočnic a následně k problémům při montáži.

Mezi vhodné skladovací prostory pro pneumatiky patří místa, která jsou suchá,tmavá,chladná a bez velkých nánosů prachu a špíny(garáže,sklepy). Rovněž by se mělo zamezit vystavováním nadměrnému slunečnímu záření,teplu a průvanu. které způsobují předčasné stárnutí pneumatik a případné vytváření drobných trhlin na povrchu pryže.  Velice nebezpečné je potom skladování pneumatik v místech, kde by mohli přijít do kontaktu s produkty ropného charakteru (oleje, mazadla, rozpouštědla, pohonné hmoty atd.), které pryž zásadně poškozují a tím dochází ke ztrátě elasticity.